Етнографічний фестиваль "Великодній кошик"

Дата: 13.05.2024 09:25

Учні 5 класу, учасники Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") рій "Козачата" взяли участь у етнографічному фестивалі "Великодній кошик". За умовами фестивалю потрібно взяти участь у 4 заходах:

1. Відеокаст «Великодні витівки»

Великдень в Україні – це час радості, спілкування та весняних святкувань. Традиції, пов'язані з Великоднем, насичені українською культурою та відрізняються від регіону до регіону. Великодні ігри та забави – це чудова можливість вивчити та передати ці традиції, зробивши святкування ще цікавішим та захопливішим.

2. Великодній мейнстрім
«Гарна писанка у мене, мабуть, кращої нема!»

Українська писанка – це не просто яйце, прикрашене різнокольоровими малюнками. Це символ національної культури, втілення давніх традицій і віри у майбутнє. Кожна писанка – це маленький шедевр, створений з любов'ю та майстерністю. 2 травня 2024 року о 1600 відбувся майстер-клас з розпису великодньої писанки. Крім того, потрібно було показати як саме фарбують писанки у нашому регіоні. Традиційно ми фарбуємо крашанки в цибулинні. Для цього потрібно помістити лушпиння цибулі у воду і варити в ній яйця 12 хв. Можна додати різноманітні орнаменти: прикласти до яйця листочки будь-яких трав, загорнути у марлю та відварити в цибулевому лушпинні.

3. Коворкінг «Великдень у кольорах та фарбах»

Учасники заходу демонструють прикраси до Великодня, зроблені своїми руками.

4. Фудкорт
«Великодній кошик»

У багатьох куточках нашої країни великодні традиції та обряди дотримуються практично в незмінному вигляді, такими, якими вони дійшли до нас з найдавніших часів. Великодні частування — улюблені ласощі і дорослих, і дітей. Традиційно, в святкову корзину кладуть здобні паски, сирну паску, яйця, масло, шинку, ковбасу, сир, хрін, сіль. Завданням було показати свій святковий кошик.