Виховна година "Світ без насильства"
Учні 5 - 6 класів переглянули відео"Світ без насильства ". Психолог обговорила разом з дітьми ненасильницькі методи поведінки і вчила їх долати та застосовувати.09:13 30.11.2023
Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене серед підлітків. 80% українських дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього.
Ознаки того, що дитину цькують:
- відмова іти до місця навчання з різних причин – «не хочу, не цікаво, не бачу сенсу…»;
- відсутність контакту з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, не ведеться переписка у соцмережах;
- психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції;
- обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті;
- бажання іти до навчального закладу іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.
Швидка та доречна реакція дорослих (батьків і вчителів) на ситуацію булінгу повертає дітям відчуття безпеки та захищеності, демонструє, що насилля не прийнятне.
ПОЯСНИТИ ДИТИНІ, що таке булінг, які саме дії є насиллям і чому їх необхідно припинити. Розповісти на що інші люди мають право, а на що не мають.
СТРАТЕГІЯ ЗАХИСТУ. Не бігти одразу до учбового закладу. Спершу дізнатися у дитини, що вона думає про існуючу ситуацію, і підтримати її. Якщо вона не зможе впоратися, тоді йти до учбового закладу.
Або ж, коли застосовується фізична сила – в такому разі, як би соромно не було дитині, що б вона не казала (агресори зазвичай присоромлюють дітей, яких захищають батьки) треба йти до учбового закладу.
Порадити ПРОВОДИТИ БІЛЬШЕ ЧАСУ ЗІ СТАРШИМИ. За можливістю не відходити надовго від учителя, або майстра виробничого навчання, щоб не допускати насилля.
З юридичної точки зору ви НЕ МОЖЕТЕ ПРИЙТИ І ПОГОВОРИТИ БЕЗПОСЕРЕДНЬО З ДИТИНОЮ, ЯКА ОБРАЖАЄ вашу. Це можна ініціювати лише через навчальний заклад або соціального педагога чи психолога. Інакше можна отримати судовий позов за залякування чужої дитини.
Якщо булінг триває кілька місяців, – БЕЗ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА НЕ ОБІЙТИСЯ. Спілкуйтеся з дітьми. Прислухайтеся до них. Знайте їхніх друзів, запитуйте про навчання, розумійте їхні проблеми.
Виховна година "Світ без насильства"
Учні 5 - 6 класів переглянули відео"Світ без насильства ". Психолог обговорила разом з дітьми ненасильницькі методи поведінки і вчила їх долати та застосовувати.09:13 30.11.2023
У 7 класі проведено годину спілкування на тему "Види насильства та як його уникнути"
Учні були ознайомлені з видами насильства, проведена робота в групах щодо аналізу та оцінки життєвих ситуацій.13:17 07.12.2022
13:17 07.12.2022
Виховна година "Мій світ без насильства" у 10 класі.
Обговорили та зрозуміли важливість цієї проблеми. Пригадали профіклактичні заходи для попередження ВІЛ/СНІДУ. Розглянули 10 порад, щоб зміцнити своє здоров'я.13:17 06.12.2022
Тренінг "Курінню скажем Ні" з учнями 11 класу
Мета: зверталась увага на здоровʼя, що саме здоровʼя найцінніше що є в людини. І саме коли людина курить вона чинить насилля над своїм організмом; формування відповідальної внутрішньої позиції щодо свого здоровʼя на основі позитивних перспективних мотивів; розширення знань про негативний вплив шкідливих звичок12:12 01.12.2022
13:18 30.11.2022
Виховна година "Ми за життя без насильства" учні 4-2 класу
Мета: на виховній годині діти ознайомилися із видами насильства, з наслідками для дитини: втрата довіри до світу, втрата довіри до інших, втрата відчуття власної цінності, значущості. Вчилися відновлювати та зміцнювати психічні ресурси.12:56 29.11.2022
Виховна година "Шкідливі звички та як з ними боротися" з учнями 5 класу
Мета: учні ознайомилися із шкідливими звичками; виховували внутрішню позицію боротись із негативними звичками; навчились як сказати "ні"; ознайомились з 10 заповідями здорового способу життя.12:22 28.11.2022
Проведено бесіду: "Я і насильство" з учнями 10-11 класів та анкетування учнів.
Мета: збагачення знань учнів про шкідливі звички. Пригадали чинники насильства; розвивали пізнавальну активність, психічні процеси, виховували колеективізм, навички здорового способу життя.12:22 25.11.2022
Бесіда з учнями 3-го класу "Розкажи всю правду про насильство"
Мета: учні дізналися що таке насильство. Дізнались що коли над людиною чинять насильство то людина перебуває в стресі,тривозі; вчилися знімати стрес і тривогу за допомогою вправ. Переглянули мільтик як запобігти насильству.13:18 01.11.2022