A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Скибинський ліцей
Жашківської міської ради Черкаської області

Булінг

Булінг: що це таке і як з ним боротися?

Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене серед підлітків. 80% українських дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього.

Ознаки того, що дитину цькують:

- відмова іти до місця навчання з різних причин – «не хочу, не цікаво, не бачу сенсу…»;

- відсутність контакту з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, не ведеться переписка у соцмережах;

- психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції;

- обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті;

- бажання іти до навчального закладу іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.


Що робити батькам?

Швидка та доречна реакція дорослих (батьків і вчителів) на ситуацію булінгу повертає дітям відчуття безпеки та захищеності, демонструє, що насилля не прийнятне.

ПОЯСНИТИ ДИТИНІ, що таке булінг, які саме дії є насиллям і чому їх необхідно припинити. Розповісти на що інші люди мають право, а на що не мають.

СТРАТЕГІЯ ЗАХИСТУ. Не бігти одразу до учбового закладу. Спершу дізнатися у дитини, що вона думає про існуючу ситуацію, і підтримати її. Якщо вона не зможе впоратися, тоді йти до учбового закладу.

Або ж, коли застосовується фізична сила – в такому разі, як би соромно не було дитині, що б вона не казала (агресори зазвичай присоромлюють дітей, яких захищають батьки) треба йти до учбового закладу.

Порадити ПРОВОДИТИ БІЛЬШЕ ЧАСУ ЗІ СТАРШИМИ. За можливістю не відходити надовго від учителя, або майстра виробничого навчання, щоб не допускати насилля.

З юридичної точки зору ви НЕ МОЖЕТЕ ПРИЙТИ І ПОГОВОРИТИ БЕЗПОСЕРЕДНЬО З ДИТИНОЮ, ЯКА ОБРАЖАЄ вашу. Це можна ініціювати лише через навчальний заклад або соціального педагога чи психолога. Інакше можна отримати судовий позов за залякування чужої дитини.

Якщо булінг триває кілька місяців, – БЕЗ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА НЕ ОБІЙТИСЯ. Спілкуйтеся з дітьми. Прислухайтеся до них. Знайте їхніх друзів, запитуйте про навчання, розумійте їхні проблеми.

Дата: від до Скинути

Виховна година "Світ без насильства"

Учні 5 - 6 класів переглянули відео"Світ без насильства ". Психолог обговорила разом з дітьми ненасильницькі методи поведінки і вчила їх долати та застосовувати.

09:13 30.11.2023

Психологічна служба Скибинського ліцею провела Міжнародну акцію "16 днів проти насильства" з учнями 1-4 класів.

Проведено виставку малюнків з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми.

13:17 07.12.2022

Тренінг "Курінню скажем Ні" з учнями 11 класу

Мета: зверталась увага на здоровʼя, що саме здоровʼя найцінніше що є в людини. І саме коли людина курить вона чинить насилля над своїм організмом; формування відповідальної внутрішньої позиції щодо свого здоровʼя на основі позитивних перспективних мотивів; розширення знань про негативний вплив шкідливих звичок

12:12 01.12.2022

Година спілкування "Як позбутися булінгу, насильства в школі" з учнями 6-го класу;та анкетування учнів

Мета: учні ознайомилися з наслідками насильства, вчились запобігти насильству в школі, вдома та на вулиці. Коли коїш насильство яку несеш відповідальність ти і твої батьки. Вчились налагоджувати дружні стосунки в класному колективі.

13:18 30.11.2022

Виховна година "Ми за життя без насильства" учні 4-2 класу

Мета: на виховній годині діти ознайомилися із видами насильства, з наслідками для дитини: втрата довіри до світу, втрата довіри до інших, втрата відчуття власної цінності, значущості. Вчилися відновлювати та зміцнювати психічні ресурси.

12:56 29.11.2022

Проведено бесіду: "Я і насильство" з учнями 10-11 класів та анкетування учнів.

Мета: збагачення знань учнів про шкідливі звички. Пригадали чинники насильства; розвивали пізнавальну активність, психічні процеси, виховували колеективізм, навички здорового способу життя.

12:22 25.11.2022

Бесіда з учнями 3-го класу "Розкажи всю правду про насильство"

Мета: учні дізналися що таке насильство. Дізнались що коли над людиною чинять насильство то людина перебуває в стресі,тривозі; вчилися знімати стрес і тривогу за допомогою вправ. Переглянули мільтик як запобігти насильству.

13:18 01.11.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора