Правила особистої гігієни школяра

Дата: 10.05.2024 10:03

• Умивайтеся уранці і увечері, використовуйте засоби особистої гігієни.

• Чистите зуби не менше 3 хвилин. Ваша зубна щітка не має бути занадто м’якою.

• Завжди мийте руки перед їжею, після прогулянки і туалету.

• Майте завжди чисту носову хустку або одноразові серветки.

• Для їжі користуйтеся тільки своїм посудом, не беріть брудних тарілок, ложок, чашок.

• Для питної води використовуйте одноразовий посуд. Не залишайте використаний одноразовий посуд, викидайте його у відро для сміття.

• Стежте за чистотою свого одягу, взуття.

• Не ходите в одному і тому ж взутті на вулиці, в школі і удома. Удома носите м’яке домашнє взуття, для спортивних занять використовуйте спортивне взуття.

• Допомагайте учителеві і черговим в підтримці порядку в класі, допомагайте рідним в домашньому прибиранні.

• Дотримуйтеся режиму дня!

• Не економ час за рахунок сну.

• Прокинувшись, відкрий фрамугу чи кватирку і провітри кімнату.

• Щоранку за будь-якої погоди роби зарядку.

• Почисти зуби, вмий з милом обличчя, ноги, руки, шию, під пахвами, якщо є можливість — роби холодні обтирання.

• Влітку ходи босоніж. Поступово привчай себе виходити на холод навіть взимку на декілька хвилин.

• Поснідай і лише після цього йди до школи.

• У школі перед уроками провітрюй класну кімнату.

• Читаючи і пишучи — сиди правильно, тримай голову на відстані 35 см від книги чи зошита. Для цього використовуй підставку.

• Дбай про чистоту голови, вух, ніг та рук.

• Періодично мийся в лазні чи вдома. Обов’язково коротко стрижи нігті.

• Мий руки після вбиральні та перед вживанням їжі.

• У класній кімнаті та вдома знімай верхній одяг та взуття.

• Готуй уроки після провітрювання кімнати або при відкритій кватирці.

• Не читай у ліжку. Кожні 35 хвилин роби перерву.

• Щодня проходь не менше 3 км. Бажано робити прогулянки серед природи (в лісі, саду, на квітучих луках чи в полі).

• Ходіння, біг, стрибання із скакалкою, рухливі ігри, катання на велосипеді, ковзанах, лижах і взагалі активний відпочинок − наснажують здоров’ям.

• Жодного дня без фізичної праці. В праці − довголіття людини.

• Перед сном почисти одяг та взуття, приготуй зошити і книги, зроби прогулянку на свіжому повітрі, почисти зуби та помий ноги, провітри кімнату; а якщо можеш − спи з відкритою кватиркою, а влітку − на подвір’ї, саду чи на балконі.