A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Скибинський ліцей
Жашківської міської ради Черкаської області

Профілактика грипу та ГРВІ

Дата: 31.01.2020 17:25
Кількість переглядів: 433

З 27 по 31 січня у Скибинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів класоводами та класними керівниками були проведені бесіди щодо профілактики грипу та ГРВІ.

Фото без опису

Профілактика грипу та ГРВІ

З року в рік з початком нового епідемічного сезону лікарі наголошують на важливості профілактичних заходів (вакцинація), а також дій, які зможуть уберегти українців від хвороб. Одними з найбільш частих та дієвих є такі буденні поради:

  1. Частіше мийте руки з милом, особливо після контакту з поручнями, предметами загального використання, якщо ви не маєте можливості помити руки, використайте антисептик на основі спирту;
  2. Одягайтеся відповідно до погоди й тримайте ноги в теплі (у ЦГЗ також наголошують, що перегрів так само небезпечний, як і переохолодження);
  3. Харчуйтеся збалансовано, вживайте вітамінізовані продукти;
  4. Уникайте контактів із хворими особами, тримайте дистанцію не менш як 1 м від людини з ознаками захворювання;
  5. Частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання (віруси не люблять свіже повітря і швидко гинуть у ньому);
  6. Повноцінно спіть.

Як розпізнати хворобу

Для того щоб вчасно розпізнати хворобу, потрібно орієнтуватися у її симптомах, адже різні типи штамів мають свої особливості впливу на організм людини. До прикладу, штами групи А ("Канзас" та "Брісбен") окрім ознобу, болі в суглобах, у горлі, втрати апетиту та підвищення температури тіла до 40 ?C (ознаки, що притаманні й вірусам групи В ("Колорадо" та "Пхукет") характеризуються болем в очах, світлобоязню, а також в окремих випадках нудотою та діареєю.

Варто пам’ятати й про основні відмінності ГРВІ та грипу, які допоможуть вам вчасно і цілеспрямовано розпочати лікування.

Пам'ятайте – для грипу не характерний кашель. Покашлювання просто через трохи роздратоване горло – так, але не кашель. Якщо ви закашляли – є ймовірність, що інфекція починає діставатися легень.

До прикладу, ще кілька відмінностей: поступовий початок хвороби у разі ГРВІ та гострий та різкий початок хвороби у разі захворювання на грип; характерний нежить, який найчастіше й стає ознакою захворювання на ГРВІ у порівнянні з вираженим відчуттям сухості у носі та горлі, що є симптомами грипу та інші.

Задля убезпечення себе та своїх близьких від ускладнень та летальних випадків, МОЗ нагадує одразу телефонувати на 103, якщо помітили небезпечні симптоми:

  • задишка;
  • висипи на шкірі;
  • кровохаркання;
  • синюшний відтінок шкіри;
  • блювання та пронос;
  • біль у грудях;
  • зниження тиску;
  • сповільнений пульс;
  • аритмія;
  • порушення свідомості;
  • судоми.

Фото без опису"Симптоми, які повинні насторожити і змусити людину звернутись до лікаря: недостатність повітря (важко дихати), синюшність (ціаноз, виникнення синюшного забарвлення шкіри, слизових оболонок)", — попереджає президент асоціації анестезіологів України, професор-анестезіолог Сергій Дубров.

Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

 

(автор Ірина Шостак, https://ua.112.ua/statji/hryp-nastupaie-chy-daleko-do-epidemii-523644.html)

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора