Протидія шахрайствам в Інтернеті
Сьогодні, 06 вересня 2024 року в Скибинському ліцеї для учнів 9-11 класів була організована онлайн-зустріч зі старшим інспектором відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області ДКП НПУ Олегом Паншутіном. Мова йшла про шахрайські дії під час інтернет-покупок, про створення фішингових сайтів і полювання за грошима по телефону. А також було повідомлено про новий проєкт в Україні з кіберзбезпеки “БРАМА” (https://t.me/+EbXZHBfHXbszY2I6)
, створено з метою очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту, шахрайства та булінгу серед неповнолітніх.
Поради, як захистити заощадження на банківському рахунку:
- не передавайте нікому дані своєї банківської картки (термін дії, CVV-код, PIN-код, а також одноразові паролі з SMS). Пам’ятайте, що працівник банку ніколи не спитає таку інформацію;
- користуйтесь послугами лише перевірених сервісів для здійснення грошових переказів або платежів. Для онлайн-розрахунків рекомендовано використовувати сайти із захищеним протоколом (https://);
- встановіть ліміт на операції по карті (наприклад, 500 чи 1000 гривень на добу);
- завжди підключайте послугу мобільного банкінгу;
- відключіть у мобільного оператора віддалену заміну sim-карти;
- якщо потрапили до рук шахрая, негайно телефонуйте на спецлінію 102!
Порада, як вберегтись від фішингових сайтів:
- Не переходити на сторонні ресурси, навіть, якщо посилання надійшло від знайомого. Окрім того, що за посиланням може ховатися фішинговий сайт, посилання також може містити вірус.
- Під час онлайн-шопінгу обговорювати деталі угоди лише в чаті платформи і не переходити в месенджери. Саме туди шахраї надсилають фішингові посилання. Також бесіда на сторонніх ресурсах не може стати приводом для втручання адміністраторів платформи у разі виникнення проблем.
- Сплачувати за товар онлайн лише на перевірених сайтах.
- Не переходити за рекламою у додатках та іграх.
- Не залишати конфіденційні дані на сторонніх ресурсах.
- Завжди уважно перевіряти URL-адресу, адже фішинговий сайт може відрізнятися від офіційної платформи магазину лише однією буквою або цифрою.